FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
pus...scos..iar pus?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in spranceana
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
rox
Vizitator

MesajTrimis: Joi Iul 06, 2006 2:23 pm    Titlul subiectului: pus...scos..iar pus? Raspunde cu citat (quote)

salut! am avut mai bine de 6 luni un pierce in arcada. toate au mers perfect, a fost montat la un salon, nu s-a infectat in primele 3 luni, nu m-a durut, nu a facut coaja, nimic a fost perfect. dupa vreo 4 luni asa, a faut brusc o infectie locala, dar destul de urata...era umflata mereu zona, si daca apasam putin tasnea puroi...m-am chinuit sa-l curat mereu, sa ma dau cu crema,nimic..tot timpul era rosu si infectat. apoi mi-am dat seama ca am facut un fund de sac si colecta puroi....mi-am intrebat un coleg mai mare( eu sunt la medicina) si s-a uitat putin la locul infectat..si mi-a zis ca parerea lui e sa-l scot fiindca infectia e urata si s-a facut un canal de drenaj ce se poate duce la ochi...dupa 2 luni in care m-am chinuit ingrozitor sa tratez infectia, l-am scos, in ziua in care incercand sa curat rana, am bagat cercelul pe sus si in loc s aiasa prin gaura normala de jos, a iesit prin peretele canalului de colectie care se formase... chestia e ca nu inteleg de ce s-a infectat asa brusc, mai ales ca am avut grija mereu, igiena a fost perfecta...de ce s-a facut sacul ala de colectie si mai mult, de ce nici acum, dupa aproape o luna jumate de cand l-am dat jos, tot mai am o pata rosie sub spranceana, cu o cojita pe ea, ca si cum ar fi un cos rupt sau ceva....
ideea e ca ...as vrea sa mi-l pun din nou...ce ziceti?
Sus
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Vin Iul 07, 2006 12:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cateva posibilitatzi: poate ai fost in ceva loc public (strand, solar...), sau se poate intampla ca l-ai agatzat p'eundeva (chiar si in somn), faptul ca ai avut-o 4 luni fara problema, indica faptul ca nu au fost alergii (la metal sau altceva), cu repunerea piercingului nu vad vreo probleme, doar ca poate ar fi mai bine sa ashteptzi pana la sfarshitul verii (soare, praf, strand, etc.). numai bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in spranceana Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community