FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Se poate acoperi!?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Coolguy

Data inscrierii: 23/Sep/2005

MesajTrimis: Vin Sep 23, 2005 11:24 am    Titlul subiectului: Se poate acoperi!? Raspunde cu citat (quote)

Salutare, am shi eu o intrebare...Tatuajele nedorite sau mai vechi se pot acopri cu altele noi nu?,, cum se face?...ce se poate pune peste?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Memo

MesajTrimis: Vin Sep 23, 2005 1:27 pm    Titlul subiectului: Re: Se poate acoperi!? Raspunde cu citat (quote)

Da se pot astupa tatuajele vechi sau nedorite cu unele noi. Insa tineti minte ca aceasta acoperire este foarte limitata deoarece nu se pot bune culori mai deschise peste cele mai inchise fara ca tatuajul cal vechi sa se vada. Tatuajul nou va fi intotdeauna mai mare si mult mai inchis la culoare decat cel vechi pentru a-l acoperi in intregime.
O modalitatea mai usoara si mai ieftina este sa fie facut acelasi simbol cu cel vechi, deci practic sa fie facut inca odata acelasi tatuaj.
Daca doriti sa faceti alt simbol va trebui sa vorbiti cu cel care va va face tatuajul, si sa-l lasati pe el sa hotarasca daca e bun sau nu.
Sus
Paco

MesajTrimis: Sam Sep 24, 2005 8:43 am    Titlul subiectului: Re: Se poate acoperi!? Raspunde cu citat (quote)

Tatuajele sunt permanente, deci angajamentul este foarte mare, iar atunci cand te hotarasti sa-ti faci unul trebuie sa te gandesti foarte bine inainte
Sus
Mua

MesajTrimis: Mie Sep 28, 2005 1:45 pm    Titlul subiectului: Re: Se poate acoperi!? Raspunde cu citat (quote)

Da..se pot acoperi, si dupa parerea mea e mai bine sa acoperi un tatuaj decat sa il scoti detot
Sus
Slyer

Data inscrierii: 07/Sep/2005

MesajTrimis: Vin Sep 30, 2005 6:18 am    Titlul subiectului: Re: Se poate acoperi!? Raspunde cu citat (quote)

Si eu cred la fel decat sa ai o pata sau o cicatrice mai bine un tatuaj, chiar daca nu e el perfect
Triple X TaToo xXx

Data inscrierii: 12/Iul/2007

MesajTrimis: Lun Iul 16, 2007 10:45 am    Titlul subiectului: Re: Se poate acoperi!? Raspunde cu citat (quote)

Pai akm depinde cum e primul tatuaj Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
ovidiutudoran

Data inscrierii: 20/Mar/2006

MesajTrimis: Joi Dec 06, 2007 12:27 am    Titlul subiectului: E cel mai indicat... Raspunde cu citat (quote)

Cea mai practica varianta este coverul. Daca vrei sa vezi si salonul nostru: www.tattooart.ro In niciun caz sa nu apelezi la chirurgia estetica; am vazut astfel de interventii si arata jalnic, crede-ma! Vei regreta toata viata...Eu te sfatuiesc, tu alege! Bafta!!!Idea

Data inscrierii: 20/Mar/2006

MesajTrimis: Joi Dec 06, 2007 12:29 am    Titlul subiectului: Salut Slayer Raspunde cu citat (quote)

Slyer a scris:
Si eu cred la fel decat sa ai o pata sau o cicatrice mai bine un tatuaj, chiar daca nu e el perfect

Daca salonul e cu adevarat profesional, nu exista sa nu faca un cover-up perfect... Cool
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale tatuaje Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community