FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
dupa piercing..la plaja?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
andra^^

Data inscrierii: 26/Iul/2006

MesajTrimis: Lun Iul 31, 2006 6:03 pm    Titlul subiectului: dupa piercing..la plaja? Raspunde cu citat (quote)

am si eu o mik nedumerire...am citit pe mai multe site'uri k dupa ce iti "achizitionezi" piercingul in burik nu e bine sa te expui la soare 2-3 sapt...si pe altele..k e bine sa stay la soare ca in acest mod grabejty vindecarea....eu una stau la mare si nu-mi convine sa ma plikty prin ksa;)))...dak il fac acum...deci....? pot face plaja normal si ku el sau....mi-l fac la sfarsitu verii?Confused?....sfat please:) Rolling Eyes Confused
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Mar Aug 01, 2006 6:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...la sfarsitul verii!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Drush

Data inscrierii: 22/Iun/2007

MesajTrimis: Vin Iun 22, 2007 4:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pana la urma de ce nu e indicata expunerea la soare in cazul pierce-ului in buric? Nu cred ca am primit pana acum de la nimeni o explicatie concreta si plauzibila, nici macar de la cei de la salon. "Nu e bine!" punct. Astept detalii. Si as dori sa stiu ce se poate intampla in cazul expunerii.
Sus
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Joi Iun 28, 2007 5:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

este o rana, ca si oricare alta, nu cred ca ai vazut vreodata sa mearga cineva la plaja cu o operatzie proaspata, sau cu ceva rana deschisa! motive is nenumarate, vrei cateva?
1 transpiri- transpiratzia itzi curge in buric (fete fiind avetzi sani, care le ghideaza acolo)
2 toate radiatziile gama, uv, etc. inrautatzesc situatzia
3 praf, insecte
4 asha mai departe
Concluzia, oricum facetzi cum vretzi voi (stiu din axperientza....)
Sus
Drush

MesajTrimis: Vin Iun 29, 2007 3:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ok, mersi, ai dat motive, asta voiam. sunt sigura ca exista intr-adevar contraindicatiile astea, insa nu eram sigura daca sunt unele generale, pentru ca si eu tot din experienta (a mea si a altora) am vazut ca nu se intampla nimic, nici nu se face mai bine, dar nici mai rau. se vindeca de la sine, pur si simplu. apreciez intentia de argumentare, totusi.
Sus
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Sam Iun 30, 2007 1:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

"am vazut ca nu se intampla nimic, nici nu se face mai bine, dar nici mai rau. se vindeca de la sine, pur si simplu." cu asta sunt absolut deacord si de la sine se vindeca in cam un an, sau daca il ingrijesti atunci in circa 3-4 luni, iar cat despre nu e "nici mai rau" ar fi zuper daca atzi fi vazut atatea piercinguri cu probleme cate am vazut eu, si posibil ca atzi lua mai in serios contraindicatziile....... Smile
Sus
Drush

MesajTrimis: Sam Iun 30, 2007 3:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ok :) Tot ce voiam de fapt era sa dai si explicatii, si nu sa invoci autoritatea ta in domeniu ca argument. Te cred ca ai vazut mai multe piercing-uri ca noi, nu era vorba de ce ai zis, ci de CUM ai zis-o. Atata tot. No harm done :) Si asa tot la voi o sa vin in viitor pentru un alt pierce, ca tre sa recunosc.... aveti preturi super ok :P Ca sa vezi ca va fac si reclama :P
Sus
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Dum Aug 19, 2007 7:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multzumesc de apreciere, nu am "autoritate" in domeniu, numai am vazut multe, nu-i nici o problema, dealtfel am unele zile in care is mai, hmmn, "acid" cu oamenii (sau cu mai putzina rabdare daca vrei...)-norok ca is rare zilele astea, hehehhe
Sus
Anka

Data inscrierii: 27/Noi/2007

MesajTrimis: Mar Noi 27, 2007 1:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

deci vara nu e bine sa faci pierceul
eu am auzit undeva sau am citit ca..vara nu e bine..ca e bine iarna..alte persoane zic ca iarna se vindeca super greu din cauza frigului..deci bizzart ..cand e bine? Very Happy ca vad ca te descurci si as dori sami dai idul tau pt ca vreau sapt asta sami fac si sa ma instruiesti Very Happy ms !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
attila- bizzzart tattoo

MesajTrimis: Mie Noi 28, 2007 4:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...mda vara ii mai greu cu ele (ferit de praf soare, transpiratzie, etc), iarna ii mai bine de facut, si nu vad unde te afecteaza frigul, nu umblii in slip, sa il afecteze.....
Sus
fluturashFlavi

Data inscrierii: 14/Iun/2009

MesajTrimis: Dum Iun 14, 2009 3:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

As vrea si eu un pierce in buric, si ma gandeam sa il pun acuma ca s`a terminat scoala. Wink Voi avea mai mult timp sa ma ocup de ingrijirea lui si alea alea..
Dar cum ramane cu marea? Vreau sa merg la mare cam prin mijlocul lui august. Va fi okay daca il voi expune la soare mai mult timp si la apa sarata chiar daca au trecut aproximativ 2 luni? Sau ce e de facut? Am citit aici ca expunerea la soare e buna (dat. vit D etc). Si totusi..nu stiu ce sa fac.
Ma poate ajuta si pe mine cineva? Confused Wink
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community