FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Piercing pe cale de respingere ?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ankesanamon

Data inscrierii: 12/Aug/2007

MesajTrimis: Dum Aug 12, 2007 7:00 pm    Titlul subiectului: Piercing pe cale de respingere ? Raspunde cu citat (quote)

Mi-am facut un piercing in buric acum aproximativ doua luni la Fashion Tatoo.
Mi s-a spus sa ung cu baneocin timp de doua saptamani, si asa am facut.
Am respectat toate regulile posibile de igiena, (sunt la medicina, deci am avut mare grija)... dar, piercingul are o evolutie foarte proasta . Am facut tampenia sa il schimb la o luna.
Se hipercicatrizeaza. Nu ma doare, nu este infectat, curge uneori un lichid alb, care banuiesc ca este limfa, dar toata zona dintre orificii este rosie-inchisa si umflata. Dimineata ma trezesc cu o "crusta" unde bijuteria iese din piele. La fel si pielea dintre orificii, pur si simplu se cojeste.
Pe parcursul celor doua luni, am observat ca pielea se scurteaza, si cercelul devine mai lung si mai liber in gaura. Am auzit ca s-ar putea ca bijuteria sa fie respinsa... si ca acesta este procesul de migrare. Va rog frumos sa ma lamuriti, deja imi pare rau numai cand ma gandesc ca va trebui sa il scot. Dar nici nu vreau sa astept pana "se usuca si cade".
Va rog mult daca se poate sa ma ajutati cu niste sfaturi sau lamuriri cu privire la aceasta problema. Confused

Multumesc mult, Wanda

P.S : Am un cercel cu tija de tip banana. Se poate sa fie o alergie la metal ? Eu am cumparat cercel din otel chirurgical, dar in general sunt foarte alergica... Question
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Dum Aug 19, 2007 7:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hello ! ash incepe a nu stiu cata oara, ca piercingul de buric se vindeca intre3luni si 1 an jumate (in cazuri extreme), deci faptul ca l-ai schimbat dupa 1 luna nu a fost cel mai inspirat lucru pe care o puteai face! piercingurile de buric au filet, filetul zgarie (la introducere si la scoatere) canalul care nici macar nu a reushit sa se formeze. bun ce ai de facut? in primul rand sa reiei procedura de curatzare, ceea ce curge e limfa, iar ce se usca e limfa uscata, organismul tau se "autocuratza", deci ajuta-l. in al doilea rand ma ingrijoreaza faptul ca incepe sa se micsoreze gaura, asta poate fi din nenumarate motive, a fost prea la suprafatza facut, sau il mishti tu prea mult, sau in cel mai rau caz nu suportzi metalele, dar asta e foarte rar, iar daca ai cercei de orice fel, atunci deja pica si faza asta! totusi sa excluzi problemele cauzate de metelul chirurgical, potzi sa itzi schimbi piercingul cu unul de teflon (PTF), lubrifiind bine piercingul si scos si pe care o s-o pui!
numai bine! si dac mai ai intrebari, cu curaj!
attila- bizzzarttattoo
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community