FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Corsette Piercings

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Alt tip de piercing
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Scar Tissue
Vizitator

MesajTrimis: Sam Sep 16, 2006 10:36 pm    Titlul subiectului: Adresa corecta... Raspunde cu citat (quote)

Scuze, de fapt aici se gasesc pozele care ma intereseaza:
www.bodymod.org/Pierce/index~Mod~Corsets.htm
Sus
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Dum Sep 17, 2006 10:36 am    Titlul subiectului: buna Raspunde cu citat (quote)

Salut! Da la mine la salon se pot face tot felul de piercing!
Aislinn

Data inscrierii: 30/Aug/2006

MesajTrimis: Mar Sep 19, 2006 1:21 am    Titlul subiectului: Re: Corsette Piercings Raspunde cu citat (quote)

Scar Tissue a scris:
Exista in Romania un loc unde se pot face o serie de piercinguri cunoascute sub numele de "corsette piercings" (daca nu stiti cum arata asa ceva www.bodymod.org/artists/artists~modtype~Pierce~ID~8746.htm)?
Cam cat ar costa asa ceva ? Avand in vedere ca nu sunt permanente, oare lasa cicatrici urate cand trebuie scoase?

pot sa-mi dau cu parerea?
am mai vazut poze si par destul de interesante. dar cred ca e un pic cam aiurea sa porti asa cev;. eu il agatam pe cel din spranceana de 2 ori pe zi. plus ca nu stiu ce parere si ce senzatie pot avea iubitii nostrii cand simt asa pe spatele nostru... nu stiu, eu n-as fi prea incantata daca as fi barbat sa vad o femeie cu asa ceva montat pe ea.
ar fi frumos sa vedem si parerea unui barbat despre asa ceva.Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vizitator

MesajTrimis: Mar Sep 26, 2006 1:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Prietenul meu e incantat de idee, dar adesea gusturile lui au fost catalogate drept "ciudate". Arata sexy, si asta nu e doar parerea mea ci si a multor prieteni (fete si baieti) care au vazut pozele... Insa cred ca este si incomod...
Sus
body

Data inscrierii: 11/Noi/2006

MesajTrimis: Sam Noi 11, 2006 8:55 am    Titlul subiectului: Re: Corsette Piercings Raspunde cu citat (quote)

Faci si orice tatuaj??? daca vin cu modelul il poti face??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
costii
Vizitator

MesajTrimis: Sam Noi 11, 2006 5:58 pm    Titlul subiectului: da Raspunde cu citat (quote)

da
Sus
BlackVirus

Data inscrierii: 15/Noi/2007

MesajTrimis: Mar Noi 20, 2007 8:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am si eu o intrebare pentru costi sau pentru cei care se pricep....

vreau sa imi fac in vara lui 2008 un "corset" pe una din lateralele(stanga-din interior) piciorului drept, de la genunchi in jos...cum se face ?se dau toate gaurile deodata (de ex daca yo vreau sa imi pun 10 (5 cu 5) ?sau se fac mai multe "sedinte" dupa anumite perioade?sau depinde si de rezistenta fiecaruia cum rezista la aceea mica durere ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
JohnnyX81

Data inscrierii: 15/Iun/2007

MesajTrimis: Mie Ian 30, 2008 3:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

---
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
JohnnyX81

Data inscrierii: 15/Iun/2007

MesajTrimis: Vin Feb 22, 2008 5:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

---
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Alt tip de piercing Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community