FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
alte intrebari despre pierce-ul in limba
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Vizitator

MesajTrimis: Sam Oct 07, 2006 8:28 pm    Titlul subiectului: alte intrebari despre pierce-ul in limba Raspunde cu citat (quote)

salutare
as dori foarte mult sa-mi fac pierce in limba (stiu ca mai sunt o gramada de topicuri pe tema asta) si as avea cateva intrebari (am auzit multe lucruri despre acest tip de pierce), tin sa mentionez ca am 13 ani si prefer sa raman anonima
- este adevarat ca exista riscul de paralizie daca acul ajunge intr-un punct gresit?
- este adevarat ca exista riscul inghitirii limbii?
- care ar fi costurile acestui tip de piercing?
- de la ce varsta pot sa mi-l fac fara acordul parintilor?(inafara de 18 ani, daca este posibil)
- si ce saloane de piercing & tatoo sunt in Oradea?
clasica problema e ca parintii nu imi dau voie sa-mi fac acest pierce dar nicioata nu am fost mai hotarata, chiar daca acele ma cam sperie
multumesc anticipat
Sus
cappy_cake

Data inscrierii: 20/Oct/2006

MesajTrimis: Vin Oct 20, 2006 5:28 pm    Titlul subiectului: Re: alte intrebari despre pierce-ul in limba Raspunde cu citat (quote)

mi-am facut un pierce in limba dar s-a infectat deoarece mie nu imi prieste titanul sau argintul..... ce s-ar intampla daca mi-as pune de plastic sau de aur, este posibil Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ambri
Vizitator

MesajTrimis: Mie Noi 22, 2006 10:08 pm    Titlul subiectului: Re: alte intrebari despre pierce-ul in limba Raspunde cu citat (quote)

Anonymous a scris:
salutare
as dori foarte mult sa-mi fac pierce in limba (stiu ca mai sunt o gramada de topicuri pe tema asta) si as avea cateva intrebari (am auzit multe lucruri despre acest tip de pierce), tin sa mentionez ca am 13 ani si prefer sa raman anonima
- este adevarat ca exista riscul de paralizie daca acul ajunge intr-un punct gresit?
- este adevarat ca exista riscul inghitirii limbii?
- care ar fi costurile acestui tip de piercing?
- de la ce varsta pot sa mi-l fac fara acordul parintilor?(inafara de 18 ani, daca este posibil)
- si ce saloane de piercing & tatoo sunt in Oradea?
clasica problema e ca parintii nu imi dau voie sa-mi fac acest pierce dar nicioata nu am fost mai hotarata, chiar daca acele ma cam sperie
multumesc anticipat

sal..........dap sunt multe riscuri. dar nu a murit nimeni pana acum si nu ai cum sa-ti inghiti limba din cauza pircce-lui. poti sa-ti faci chiar dak ai 13 ani Very Happy si dak il faci mai in spate nu se observa cand manaci sau vorbesty. eu am d aproape 4 luni si parintii mei nu stiu Razz nu am vrut sa le spun.( desi sunt majora). singura problema ar fi k nu tre sa stai p acasa cam 2 saptamani dupa ce ti-a pus.....k o sa vb sasait si o sa-ti fie greu sa manaci. dar si asa poti sa le spui k t doare o masea... acum depinde d organism..........sunt persone kre din a-2-a zi vb normal. mie mi-a facut un prieten q acul d la perfuzor, asa limba umflata dureaza mai mult. si m-a costat doar pirce-ul care e pana in 200 d mii si perfuzorul, xilina. preferabil sa t duci la un salon, de care te-ai asigurat in prealabil k lucreaza steril. acum depinde d salon ..nu are cum sa t costa mai mult d 1mil. pana acum nu avut probleme (cari) , dap mi-am inghiti si eu o bila....dar uite acum supravietuiesc... poopici
Sus
marizza

Data inscrierii: 26/Noi/2006

MesajTrimis: Dum Noi 26, 2006 8:17 pm    Titlul subiectului: frateeee help plz Raspunde cu citat (quote)

ce simbolizeaza pieringul in limba??? Confused Question Mr. Green
Sus
Aislinn

Data inscrierii: 30/Aug/2006

MesajTrimis: Vin Dec 01, 2006 5:32 pm    Titlul subiectului: Re: frateeee help plz Raspunde cu citat (quote)

marizza a scris:
ce simbolizeaza pieringul in limba??? Confused Question Mr. Green

cariile nu se fac de la pierce-ul in limba. asta mi-a spus o amica ce e stomatolog. doar daca te joci cu el si-l freci de dinti si acestora li se toceste smaltul... Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ScarTissue

Data inscrierii: 26/Dec/2006

MesajTrimis: Mar Dec 26, 2006 1:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ce simbolizeaza pieringul in limba???

Eu stiam ca preotii azteci isi faceau pierce in limba ca sa poata comunica cu spiritul divin si in alt trib isi faceau [ierce in limba ca sa nu mai poata minti.

Daca iti face pierce-ul la un salon specializat si apoi respecti instructiunile pe care la primesti, riscurile sunt aporope nule. De inghitit limba nu prea ai cum, si daca totusi reusesti sigur nu e din cauza pierce-ului. Smile
Eu cand l-am facut (prin octombrie) a costat 600.000 (60 RON)...
arlekynos

Data inscrierii: 12/Mai/2007

MesajTrimis: Sam Mai 12, 2007 9:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hell0 allz...mi-am facut un pierce in limba, si nu am nici o treaba..am numai vreo 3-4 ore oleak stalcit...pana m-am obisnuit cu chiriasul in gura...dar in rest nu am avut treaba......problema e ca ma cam bate gandul sa imi mai fac unul..... ce parere aveti ? Very Happy
Sus
diutza_spicey

Data inscrierii: 22/Iun/2007

MesajTrimis: Vin Iun 22, 2007 1:32 pm    Titlul subiectului: hy..! Raspunde cu citat (quote)

imi doresc foarte mult un pierce in limba...imi plac senzatiile si mai ales cred k e cool!problema este k imi face o prietena..se pricepe..a mai pus multe pierce-uri in limba si a fost o.k. dar mi-e cam friq..!credeti k e mai sigur la un salon..desi si akolo au fost uneori probleme..sau sa ma las pe mana prietenei mele?saptamana viitoare urmeaza sa imi pun..!
dati-mi un rasp plz...!
Parac3lsius

Data inscrierii: 03/Dec/2007

MesajTrimis: Lun Dec 03, 2007 1:01 pm    Titlul subiectului: Acum ma duc sa imi fac un pierce in limba Raspunde cu citat (quote)

In acest moment plec sa imi fac un pierce in limba la un salon autorizat din bucuresti. Am vorbit cu ei la telefon si mi s-a spus ca pretul, cu tot cu cercel este in intre 100 si 140 de lei. Am apelat la un salon autorizat pentru ca stiu ca sanatatea mea este mult mai importanta decit cei 100 si ceva de lei. In plus... fiind vorba de limba, persoana trebuie sa stie foarte bine cum sa dea gaura ca sa nu atinga "friul limbii".

Cind ma intorc, sau cel tirziu miine, o sa intru pe forum ca sa va spun cum a fost!

Apropo... am lasat in urma orice gind de genul "doare sau nu?" multumita tuturor celor care au povestit pe forum cum a fost. Pentru mine pot spune ca m-au incurajat si am reusit sa imi dau seama ca nu o sa fie dureros si ca s-ar putea sa nu curga chiar nici un strop de singe.
Oricum, intre timp, pina acum cind scriu acest msg mi-am indreptat gindurile in alta parte, ca sa nu imi las mintea sa ma faca sa dau inapoi, etc... iar dupa ce voi termina acest post, o sa plec catre salonul respectiv la fel cum as pleca sa ma uit la un film in Mall.

Sa imi tineti pumnii!
Parac3lsius

MesajTrimis: Lun Dec 03, 2007 9:59 pm    Titlul subiectului: Am revenit dupa ce mi-am facut pierce-ul in limba. Raspunde cu citat (quote)

Iata ca m-am intors, asa cum v-am promis. Dar... cu un pierce in limba, superb! Da... l-am facut!

Sa va povestesc cum a fost.
Dupa cum v-am zis si anterior, am plecat catre salonul autorizat din bucuresti, fara sa ma gindesc cum o sa fie, sau daca... bla, bla, bla... lasind in urma toate miturile sau frica ce incerca sa imi bintuiasca mintea.
Odata ajuns in complexul comercial in care se afla salonul, am fumat o tigara si m-am dus tinta la salon, am intrat pe usa cabinetului respectiv si am cerut un piercing in limba, dupa ce fata de la giseu a terminat de programat niste cliente care doreau tatuaje. M-a privit zimbind sincer si dupa ce mi-a dat sa completez un formular in care mi se explicau si anumite lucruri in legatura cu piercingul, m-a invitat inauntru rugindu-ma sa ma asez pe un scaun special pentru astfel de operatiuni acoperit cu o husa alba si foarte curata. Inainte de a trece la executarea gaurii in limba mi-a explicat ca in partea de jos a limbii pierce-ul va avea un decalaj de vre-o 2 mm intrucit trebuie sa ocoleasca friul limbii (ata limbii). I-am spus ca am citit despre acest lucru pe forum si ca sint deja destul de documentat despre pierce-ul pe care il fac.
Dupa ce si-a pus in miini manusi sterile, mi-a aratat ca tot ceea ce urama sa foloseasca este sigilat, desigilindu-le in prezenta mea (lucru obligatoriu). Cu un betisor asemanator cu betisorul cu vata, mi-a aplicat pe limba anestezicul crema, atit tin parea de sus cit si in cea de dedesupt. Am asteptat 2, 3 minute pina ce si-a facut efectul, apoi prinzindu-mi limba cu un fel de cleste-penseta speciala pentru aceasta operatiune, mi-a introdus acul (nu imi dau seama daca de jos in sus sau de sus in jos) executind gaura. Pierce-ul l-a introdus in momentul in care a scos acul (ciar in acelasi timp).

NU AM SIMTIT NICI UN FEL DE DURERE!!!
NU A CURS NICI UN PIC DE SINGE!!!

A fost doar ca o piscatura de tintar (foarte sincer, nu va mint). Mai mult a durat cit mi-a dat cu crema ptr. anestezie decit timpul efectiv care a fost necesar ptr. gaura si introducerea pierce-ului.

La terminarea operatiunii, dupa ce m-am ridicat de pe scaun am fost servit cu un suc foarte rece, pe care am fost sfatuit sa il beau deoarece acest lucru este foarte important pentru prevenirea procesului de umflare a limbii. De asemenea, am fost sfatuit sa merg sa maninc imediat, o inghetata mare, si sa beau lichide reci. Mi s-a recomandat sa nu maninc lapte sau produse din lapte vre-o 5 zile, iar in aceasta perioada nimic firbinte. De asemenea, de 3 ori pe zi, gargara cu apa cu sare. (tocmai am facut inainte de a intra pe forum si este... perfecta. ajuta enorm) Nu am putut asculta recomandarea de a nu fuma o perioada de timp. Sint fumator inrait.
De cind am facut pierce-ul au trecut 7 ore si 30 de minute si va spun sincer ca NU MA DOARE ABSOLUT DELOC si nu mi s-a umflat limba. Este adevarat, am ascultat recomandarea de a nu ma juca cu pierce-ul in gura in perioada de vindecare, iar atunci cind vorbeam am facut-o cu grija ca sa nu lovesc cu el de dinti si sa nu fortez limba sa se contracte mai mult decit este necesar. MA SIMT PERFECT!!! Nu ma doare, nu ma ustura nu ma deranjaza.
Apa cu sare a facut mult bine. Inainte sa fac gargara (clatire cam 5 min), aveam o senzatie de usor discomfort (dar mic). Dupa aceea a disparut definitiv. Si in plus apa cu sare nu ustura deloc. Clatirea cu solutia salina am efectuat-o la 6 ore dupa piercing. Intre timp am consumat continu coca cola, pepsi, apa plata si inghetata (50 gr.) toate reci. In schimb am mai facut un lucru: gindindu-ma la procesul de umflare al limbii de dupa... am mers la farmacie unde initial am cerut un spray cu lidocaina (anestezic) gindinduma ca ar fi bine sa am ptr. orice necesitate, explicindu-i farmacistei ca am facut un pierce in limba. Auzind acestea, neavind sprayul respectiv pe stoc, mi-a recomandat niste antiinflamatoare (ketonal/1 la 12 ore). Am luat si un antiinflamator ptr. prevenirea procesului de umflare (inflamare) a limbii. la 30-40 de min dupa administrarea acestuia era ca si cum nici nu as fi facut pierce-ul.
IN CONTINUARE MA SIMT PERFECT, NU MA DOARE LIMBA SI A TRECUT ORICE SENZATIE CIUDATA, ETC...
Va voi tine la curent cu schimbarile care apar, daca acestea vor aparea sau nu.

Vreau sa le multumesc celor care au creat acest forum, ptr. ca doar ceea ce am citit aici m-a convins sa fac acest pierce in limba!!!
Smile Cum? Dadusem un search pe google dupa tatuaje. Ma interesa un tatuaj. Ajungind pe acest forum (asta se intimpla ieri duminica) am citit si despre piercing... si implicit piercingul in limba. Mi s-a parut cool si in acelasi timp sexy. Sa ai un "cercel" in limba. Si atunci m-am si hotarit, zicind: Gata! Vreau sa imi fac un pierce in limba. Am citit totul despre acest lucru atit pe site cit si pe forum si ptr. ca ieri nu aveam unde sa merg sa il fac, am asteptat pina astazi (luni) si... ACUM AM UN PIERCE SUPERB IN LIMBA!!!

CURAJ SI FARA FRICA!!! NU SITMTI NIMIC!!!
Doare cu mult mai tare atunci cind te musti de limba singur fara sa vrei.

Parac3lsius

MesajTrimis: Joi Dec 06, 2007 1:14 am    Titlul subiectului: Dupa doua zile de la piercing Raspunde cu citat (quote)

Dupa cum v-am spus, pierce-ul in limba l-am facut luni. Astazi este deja miercuri noaptea spre joi. Imi cer scuze ca nu am mai avut timp sa intru pe forum sa va povestesc cum este, dar dupa cum spune celebrul proverb, "mai bine mai tirziu decit niciodata", nu ?

Luni, dupa ce am facut pierce-ul, toate au fost ok, bune si frumoase. Nu am putut sa maninc nimic altceva in afara de nectar, suc, inghetata si apa, deoarece nu doream sa fortez limba, spre a o ajuta sa se regenereze si sa se vindece mai repede. Nu s-a umflat nu nimic.

Marti, dupa ce m-am trezit, limba se umflase partial si vorbeam un pic stricat. In plus persista o durere vaga continua de la imflamare (suportabila si neenervanta). Din cauza limbii inflamate nici in aceasta zi nu am putut sa maninc nimic decit spre seara o supa fara piine (doar zeama) sorbita cu lingura si bineinteles, deja obisnuitul menu: nectar, suc, cafea (ness cu apa rece) si apa plata. Totul rece! Caci in primele zile nu este voie sa se manince absolut nimic cald. Spre seara am fost cu prietenii la restaurant unde ei au mincat fripturi si mincaruri alese, iar eu... menu-ul de mai sus Smile . Dar nu m-am descurajat. Pirce-ul meu conta pentru mine si atunci mi-am zis: nu mor eu citeva zile. Dimineata si seara am luat cite un Ketonal (antiinflamator) si am facut clatirea gurii cu apa cu sare recomandata la salon, cite 5 min de 3 ori/zi.

Miercuri (astazi), m-am trezit cu limba putin mai umflata decit ieri. S-a umflat cit tot pierce-ul, parca dorind sa il intinda. Poate ca daca acesta ar fi fost mai lung s-ar fi umflat mai mult. Vorbitul este tot greoi. Incerc sa vorbesc putin ca sa nu fortez limba si sa nu se umfle mai tare. Durerea aceea "de fundal" continua, dar este suportabila. Dupa clatirea cu apa cu sare ma mai lasa. De asemenea se atenueaza la apa plata rece. Astazi am mincat menu-ul obisnuit format tot din nectar, coca-cola, ness cu apa rece plus inghetata si binintele apa plata rece. Inainte de tastarea acestor rinduri am reusit sa maninc citeva inghitituri de shitel de pui, dar am renuntat pentru ca incepuse sa ma doara limba si sa se umfle. Cum am trecut din nou pe ness cu apa rece a inceput sa ma lase durerea. Este o durere asemanatoare cu "febra musculara" situata la radacina limbii (jos).
Apropo... am uitat sa mentionez, astazi pe zi, am reusit performanta sa maninc 3 biscuiti cu crema, mestecati cu cite o gura de nectar de piersici. Smile
Spre seara am ris mult si am vorbit putin mai mult. Pentru ca incepuse sa mi se umfle limba a trebuit sa ma temperez si sa consum apa rece. Oricum, sint mindru de pierce-ul meu si cu siguranta toate aceste "episoade" normale in aceasta perioada "de dupa" vor inceta in curind si ma voi putea mindri cu o "limba super tare" la toate gagicile Smile
Cred ca merita din plin sacrificiul facut !

Aviz celor care doresc sa isi faca pierce in limba fara stirea parintilor
Dupa parerea mea, acest lucru nu este posibil. Pentru ca atunci cind nu veti putea minca sau atunci cind nu veti putea vorbi foarte clar, ci putin mai sisit, stricat sau ririit (in functie de fiecare) acest lucru o sa bata la ochi si ceilalti or sa isi dea seama ca ceva nu este in regula cu voi. Deci... luati-va gindul de la "sa nu stie parintii"!

Si apropo... nu faceti piercing in limba atunci cind aveti de sustinut un efort fizic prelungit. Ci doar atunci cind va puteti asigura citeva zile mai de relax fizic dupa pierce, pentru ca nu cred ca veti putea minca mai nimic, iar lipsa unei alimentatii consistente s-ar putea sa va scada randamentul la efortul respectiv. Sau poate ca organismul vostru este diferit de al meu si nu veti trece prin aceleasi etape ca mine. Cine stie? Dar dupa cum spune proverbul "Paza buna trece primejdia rea!" nu ?

Si daca tot sintem la capitolul proverve, deoarece este stiut ca "Baba sufera la frumusete" sincer... se merita. Eu deja incep sa culeg niste "prime rezultate" din partea sexului opus! Smile
Parac3lsius

MesajTrimis: Dum Dec 16, 2007 4:24 am    Titlul subiectului: Dupa 12 zile jumate de la punerea pierce-ului Raspunde cu citat (quote)

Asa cum v-am spus, pierce-ul l-am pus luni 03.12.2007 pe la ora 16, iar astazi sintem in 16.12.2007 este duminca, ora 5 dimineata. Au trecut cam 12 zile si jumatate de cind mi-am "gaurit" limba la salonul din Mall.

Pentru inceput imi cer scuze ca nu am mai avut timpul necesar pentru a va tine la curent cu starile si trairile pe care le-am avut in tot acest timp, dar dupa cum se spune... mai bine mai tirziu decit niciodata, nu?

Iata cum a fost dupa ziua de miercuri:
Joi: Am avut limba la fel de umflata si nu am putut sa maninc decit lichide. Am mincat o supa rece si fara piine, incercind sa sorb doar zeama si fara legume pentru ca acestea se prindeau in partea de sus a pierce-ului si nu le puteam da la o parte decit cu scobitoarea. Smile
Vineri: Acelasi menu ca si ieri. Seara am plecat din Bucuresti in provincie. Pe drum am oprit la un restaurant unde am servit doar lichide si la fel ca ieri o supa rece si fara piine. Am reusit in schimb sa maninc si un mic tot rece, mestecat in coltul gurii si inghitit aproape nemestecat.
Simbata: Am ajuns la destinatie, unde am fost servit numai cu bunatati. Nu am putut minca decit foarte putin, fara piine, mincaruri care nu necesitau folosirea limbii pentru mestecare. Oricum... mai bine decit ieri. Smile De friptura nici nu am putut sa ma ating. Doar am privit-o salivind. Limba era umflata in continuare, in schimb vorbeam mai bine.
Duminica: Sint un om fericit! Chiar daca limba este umflata in continuare cit tot pierce-ul, am putut sa maninc mai bine. Nu mai doare daca mestec incet in coltul din stinga al guri. In plus am putut sa maninc cu piine si am mincat chiar si carnea din mincare. Vorbesc mult mai bine.
Luni: Maninc mai usor dar tot cu grija si incet, vorbesc bine. Limba este umflata in continuare dar pare ca incearca sa se mai desumfle.
Marti - Simbata: Cu fiecare zi limba a inceput sa se desumfle din ce in ce mai mult, iar eu am inceput sa maninc din ce in ce mai usor si mai bine, vorbitul este perfect normal.
Duminica: Adica... astazi Razz Ma simt foarte bine, maninc normal, vorbesc normal, nu mai am nici o problema. Nu ma doare absolut deloc, iar rana aproape ca s-a vindecat in totalitate. Nu ma doare decit daca prind cu mincare de el si il smucesc atunci cind maninc. Dar in acest caz este ca o ciupitura ascutita, nu o durere efectiva. Pot minca orice si fara nici o restrictie. Am fost la control la salon vineri acum si mi-au spus ca totul este normal si ca nu sint probleme. Mi s-a dat voie sa pot minca si lapte. Deci... nu mai am nici o restrictie. Nici macar la pupat gagici Laughing

In tot acest timp: Nu am consumat lapte, nu m-am jucat cu pierce-ul absolut deloc ptr. a nu "deranja" rana si a nu face limba sa se inflameze mai tare decit era normal. M-am clatit cu apa cu sare de cite 3 ori/zi cite 5 minute timp de 10 zile, iar dupa fiecare masa sau tigara am clatit foarte bine gura cu apa plata (tot timpul aveam sticla de 0,5L) cu mine. De asemenea daca simteam limba sau gura uscata beam apa plata. Atunci cind imi era foame, pentru ca nu puteam sa maninc, consumam mult nectar de banane cu capsuni sau piesici, beam dulce sau mincam inghetata, intrucit dulcele da energie si ajuta foarte mult organismul in aceasta perioada in care nu puteti folosi limba pentru a mesteca mincarea solida. De asemenea, atit dupa nectar cit si dupa inghetata, cafea sau cola, clateam gura cu apa plata!!!

La mine... asa a fost. Acum, totul este normal si nu mai am probleme. La voi, poate ca va fi la fel sau putin diferit datorita faptului ca fiecare organism se comporta in felul lui, de la persoana la persoana. La mine, care sint fumator si am fumat cite un pachet jumate pe zi sau 2 pachete in 24 de ore, fara a ma abtine de la acest placut viciu personal decit timp de 2 ore dupa ce mi-a dat gaura in limba nu mi s-a infectat absolut deloc, nu am facut puroi si nu am patit nici o minune nasoala datorita faptului ca am respectat cu strictete igiena recomandata pe care am si mentionat-o, nu am fortat limba la mestecat sub nici o forma cu riscul de a "muri de foame" si nici pina acum nu m-am jucat cu pierce-ul din aceeasi motivatie.

Am postat aceste mesaje cu descrierea starilor si problemelor pe care le-am avut eu decind am pus pierce-ul si pina astazi pentr a putea fi utile celor care aleg sa isi infrumuseteze limba in acest minunat fel si de ce nu, sptre a-si incinta iubitii sau iubitele in timpul unui sarut dragastos si patimas. Urmatorul pas pe care il voi face cred ca va fi un tatuaj simbolizind doi serpi incolaciti pe o limba de foc la baza coloanei vertebrale si de ce nu... inca un piercing finut si discret gen punct dar de aceasta data in buza inferioara.

Exclamation Sfatul meu pentru cei care doresc sa isi puna piercing-uri este asemanator cu al oderatorilor acestui forum: oameni buni, apelati doar la persoane specialiste, care stiu ce fac si nu la prieteni, care pun pierce din joi in pasti. Mai bine fara citiva leuti sau fara o saptamina sau o masa in oras decit cu probleme dupa aceea!!! In plus, nu folositi pierce-uri purtate deja de altii ca s-ar putea sa va treziti cu o hepatita cronica, sifilis sau cu o sida de mai mare frumusetea de o sa plingeti toata viata. Oricit ati cunoaste persoana care v-ar da "cercelul" purtat este postibil ca aceasta sa aiba o afectiune din cele enumerate si sa nu aiba cunostiinta despre acest fapt.

MULT SUCCES SI... SA STITI CA SE MERITA "SUFERINTA" DE CITEVA ZILE! Laughing
hatecrew

Data inscrierii: 19/Dec/2007

MesajTrimis: Joi Dec 20, 2007 9:12 pm    Titlul subiectului: putin ajutor poate Raspunde cu citat (quote)

buna. mi-am facut ieri pierce in limba. totul a fost ok, nu s-a umflat, fara durere. azi insa s-a umflat destul de tare si a aparut si o durere care e constanta...vroiam sa intreb daca e normal ca pierce-ul sa nu stea chiar drept din cauza tijei prea mari la inceput, ci sta putin inclinat spre spate si in partea de jos (la radacina limbii) e mai multa durere, plus (cred ca mi se pare) este in jurul gaurii ceva chestie alba...daca stiti ceva...nu ezitati sa ziceti.
Sus
Parac3lsius

MesajTrimis: Mie Dec 26, 2007 10:01 pm    Titlul subiectului: Re: putin ajutor poate Raspunde cu citat (quote)

hatecrew a scris:
buna. mi-am facut ieri pierce in limba. totul a fost ok, nu s-a umflat, fara durere. azi insa s-a umflat destul de tare si a aparut si o durere care e constanta...vroiam sa intreb daca e normal ca pierce-ul sa nu stea chiar drept din cauza tijei prea mari la inceput, ci sta putin inclinat spre spate si in partea de jos (la radacina limbii) e mai multa durere, plus (cred ca mi se pare) este in jurul gaurii ceva chestie alba...daca stiti ceva...nu ezitati sa ziceti.

Este normal! Nu sint specialist in piercing in limba, dar si eu mi-am pus in unul in limba. Am trecut exact prin ce treci si tu. Citeste posturile mele anterioare. Am descris toate senzatiile si tot ceea ce am trait, special pentru a fi citite de catre cei care vor trece prin acelasi "dulce chin" Smile Durerea constanta care apare de a doua zi si umflarea limbii tot de a doua zi sint normale. Si la mine au fost. A 3-a zi si va umfla putin mai mult ca in a 2-a zi, dar este normal. De asemenea, inclinarea tijei este normala. Acea chestie alba din jurul gaurii poate sa fie de la mincare sucuri, etc... sau de la tigari, daca fumezi. Si la mine a fost. Iti recomand sa iti clatesti gura cu apa cu sare, de 3 ori/zi a cite 5 minute de fiecare data. Eu mi-am pus pierce-ul luni si de abia pe vineri... simbata am reusit sa maninc solid (dar foarte putin), durerea incepind sa cedeze incet incet tot cam pe atunci. Iti recomand sa nu te joci cu pierce-ul (sa nu il zgindari) cel putin 2, 3 saptamini sau chiar o luna si sa nu il scoti pentru a il inlocui cu altul timp de o luna de zile dupa ce l-ai pus.

Mult succces si daca mai ai nelamuriri intreaba pe forum sau chiar pe P.M.
crazy_girl6268

Data inscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 7:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salut!as vrea sa-mi dau shi yo un pierce in limba dar asta dupa teze:))
in bucuresti unde exista saloane autorizate shi kt costa? Very Happy Smile
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba Ora este GMT
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community