FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
alte intrebari despre pierce-ul in limba
Du-te la pagina Anterioara  1, 2

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Alexandra17

Data inscrierii: 13/Mar/2008

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 7:37 pm    Titlul subiectului: Piercing in limba Raspunde cu citat (quote)

Very Happy Vreau si eu piercing in limba....doare?Very Happy

azazel

Data inscrierii: 14/Aug/2008

MesajTrimis: Joi Aug 14, 2008 6:49 am    Titlul subiectului: Re: alte intrebari despre pierce-ul in limba Raspunde cu citat (quote)

ptr inceput, forumu` e superb Very Happy
mi'am facut si eu pierce` marti Embarassed , adica acum 2 zile... am auzit ca trebuie sa iau antibiotice, am vaz si pe forum si mi`a zis si o prietena care a luat aulin... are ceva daca iau biseptrim? ca asta am gasit prin casa, si am vazut ca e antibiotic Confused?
Parac3lsius

Data inscrierii: 03/Dec/2007

MesajTrimis: Lun Aug 18, 2008 3:45 pm    Titlul subiectului: Pentru alte intrebari despre pierce-ul in limba Raspunde cu citat (quote)

Despre daca doare, etc... gasiti toate explicatiile mele pe pagina anterioara (1) a acestui subiect. Puteti da un serch la mesajele scrise de mine si o sa gasiti descrisa toata experienta mea despre pierce-ul in limba... de cind am plecat la salon ca sa mi-l pun si pina cind mi s-a vindecat.

Apropo... cind se da gaura, nu doare!!!

Cit despre antibiotice... nu luati dupa ureche!!! Nu se iau antibiotice decit daca este strict necesar si numai la sfatul medicului. Se pot lua antiinflamatoare, gen aulin, etc... dar dupa ce in prealabil ati consultat farmacistul.

Pretul unui pierce in limba, gaura + bijuterie din titan (culoare aurie) pe mine m-a costat in decembrie anul trecut 140 de lei (1.400.000 lei vechi).

Daca exista saloane in Bucuresti... raspunsul este da! Exista. Nu vreau ca sa fac publicitate pe forum si nici nu am nici un interes in acest sens. Eu unul mi l-am pus la Mall, la salonul Tatoo. Este situat in Mall Vitan la parter. Pentrul pierce-ul in limba nu trebuie programare. Te duci si ti-l si face. Pe loc, steril, profesionist si rapid. Cei de acolo... o tipa cu o mina de aur, isi cunoaste foarte bine meseria si lucreaza steril. Totul se desigileaza in fata ta.

PS:Daca moderatorii forumului considera acest mesaj publicitar, ii rog sa stearga denumirea salonului mentionat de mine. Multumesc.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cadaver_depravity

Data inscrierii: 10/Noi/2008

MesajTrimis: Lun Noi 10, 2008 1:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

apoi eu nam fost asa cuminte k si voi:)) am pirsul de 6 zile. acum nu mai am probleme insa imi curge in continuare lichidul ala, si pare a fi din ce in ce mai mult...are si o culoare usor galbuie...eh eu lam facut marti seara, si miercuri seara deja mancam solid, am indraznit si paine dar atat o fost o data dupa c am suferit urmarile. fiind tija mare lam muscat lam plimbat...bietu...dupa o zi a inceput sa sangereze se facea pata rosu inchis in jur, curatam totu ok, curge iar...dupa 2 zile de sangerare trebuia sal dau jos a3a zi...eh suparare suparare nu lam dat jos lam schimbat cu unu mic. nu mai am nicio treaba. limba mi in continuare umflata...acum mananc doar supa, si cate ceva usor sa nu lesin d foame. park am intrat la apa. cel mai greu de suferit mi so parut foamea. nam avut niciodata probleme cu dureri de limba.
nati avut nici unul culori ciudate pe limba? vreau sa stiu cares normale si care nu. un prieten mia zis k avut si albastru pe limba, care nu erau in jurul gaurii, dar mia zis k e ok si sa numi fac griji dar totusi...[am luat mereu antibiotice, apa oxigenata si dezinfectant, si apa d gura da acum o folosesc doar o data p zi] deci revenind la culori. rog sami raspunda cineva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
simmo

Data inscrierii: 25/Oct/2009

MesajTrimis: Joi Oct 29, 2009 3:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai eu am pierceul de 5 zile..si mai am inca limba umflata ..si e alba.este vreo problema in privinta culorii?adik..se va face inapoi roz?
si.app..:-s nu simt foarte bine gusturile..adik parca nu sunt la fel de ''tari'' ca inainte...trece? Crying or Very sad
Sus
Ioana G.

Data inscrierii: 31/Oct/2009

MesajTrimis: Sam Oct 31, 2009 10:15 am    Titlul subiectului: buna Raspunde cu citat (quote)

Am citit postarile voastre sunt foarte interesante eu m-am hotarat aseara sa-mi pun pierce in limba,abia ast numai ca eu il voi face abia peste o luna fiindca am niste examene de sustinut la facultate si niste proiecte de prezentat si abia dupa ce trec de ele trec la fapte.abia astept si tot asa ma duc la un salon specializat...ca sa evit unele probleme care ar putea aparea...mi se pare super interesant si cool si un pierce in limba iti da multe idei mai ales cand e vorba de partener Very Happy Wink Am zis dc nu?suna ff fain si e bn sa mai vin cu ceva nou si sa-mi uimesc parteneru...si nu numai e bun pt satisfacere...numai bn va tin la curent
Sus
Pufi_Letal

Data inscrierii: 04/Iun/2009

MesajTrimis: Dum Noi 01, 2009 9:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

duh...ce prostie^...cum sa-ti faci pierce sa satisfaci pe cineva.... Rolling Eyes
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba Ora este GMT
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community