FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
In timpul sarcini?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Sweety

Data inscrierii: 23/Sep/2005

MesajTrimis: Vin Sep 23, 2005 1:44 pm    Titlul subiectului: In timpul sarcini? Raspunde cu citat (quote)

Sal...am si eu o intrebare: voi putea purta cercelul din buric in timpul sarcinii ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
SexyLady

Data inscrierii: 24/Sep/2005

MesajTrimis: Sam Sep 24, 2005 6:01 am    Titlul subiectului: Re: In timpul sarcini? Raspunde cu citat (quote)

Exista cateva optiuni de a va pastra piercingul si in timpul sarcinii. Poti tine cercelul initial pana in luna a sasea de sarcina, in acest stadiu expansiunea pieleii te va oblica sa inlocuiesti cercelul cu unul mai mare sau nailon de pescuit. Nailonul de pescuit va pastra gaura deschisa pana dupa sarcina cand vei putea reintroduce cercelul initial.
Daca vei scoate cercelul, iar gaura se va astupa, poate fi deschisa cu un ac special, la unul din saloanele de piercing.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buric Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community