FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
e vreo problema??? ce se poate intampla?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
mya

Data inscrierii: 22/Dec/2007

MesajTrimis: Sam Dec 22, 2007 11:46 am    Titlul subiectului: e vreo problema??? ce se poate intampla? Raspunde cu citat (quote)

salut..akum 4 zile am fost la un salon specializat si mi-am pus pierce in limba...ceea ce mi-a spus cea de akolo...se cam bate cap in cap ku ce am citit eu pe aici...in primu rand mi-a zis sa nu consum asolut delok sare in prima saptamanapt k limba se va umfla prea tare...si cercelul e bagat intr-adevar in partea de jos mai in fata dar este fix pe centru...nu ocoleste "fraul limbii"( sau kum se num)...e vreo problema? Confused .de lactate mi-a spus k nu e nici o problema si k pot manka si caldut..nu neaparat rece..eu nu mai jtyu ce sa mai fac sincer....can i get any help?:-S
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Parac3lsius

Data inscrierii: 03/Dec/2007

MesajTrimis: Mie Dec 26, 2007 10:13 pm    Titlul subiectului: Re: e vreo problema??? ce se poate intampla? Raspunde cu citat (quote)

mya a scris:
salut..akum 4 zile am fost la un salon specializat si mi-am pus pierce in limba...ceea ce mi-a spus cea de akolo...se cam bate cap in cap ku ce am citit eu pe aici...in primu rand mi-a zis sa nu consum asolut delok sare in prima saptamanapt k limba se va umfla prea tare...si cercelul e bagat intr-adevar in partea de jos mai in fata dar este fix pe centru...nu ocoleste "fraul limbii"( sau kum se num)...e vreo problema? Confused .de lactate mi-a spus k nu e nici o problema si k pot manka si caldut..nu neaparat rece..eu nu mai jtyu ce sa mai fac sincer....can i get any help?:-S

Salut! Nu stiu la ce salon ai fost tu, dar... in nici un caz nu se maninca lapte, intrucit contine o bacterie care nu o sa iti faca bine la rana proaspata din limba. Consuma totul rece. Ai voie inghetata!!! Caci fiind rece iti va amorti durerea si in al doilea rind iti face vaso-constrictie ceea ce este bine. Poti vorbi de asemenea cu o farmaista care iti poate recomanda si un antiinflamator pentru ca limba sa nu ti se mai umflea asa de tare. Mergi la farmacie fara jena, arata-i farmacistei despre ce este vorba si cerei un sfat. Cu siguranta te va ajuta.
Ocolirea friului limbii nu se face in partea de sus a limbii, ci sub limba. Sus tre sa fie pe centru, dar daca te uiti sub limba, gaura vine linga friul limbii si nu il sectioneaza (ata limbii) asa e ?
Fa spalaturi cu apa cu sare de 3 ori / zi a cite 5 minute de fiecare data. La un pahar de apa pune 1 lingurita de sare. Pe mine m-a ajutat foarte mult. Apa cu sare dezinfecteaza si nu lasa rana sa se infecteze. Mie nu mi s-a infectat absolut deloc. Citeste posturile mele de aici: http://www.bodydesign.ro/forum/viewtopic.php?p=6290#6290 Unde am descris intreaga mea experienta cu pierce-ul in limba, de cind l-am pus pina cind mi s-a vindecat.

Daca mai ai intrebari nu ezita sa intrebi si... succes! Cam toate durerile vor trece in maximum 10- 14 zile, in functie de organism si igiena personala.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mya

Data inscrierii: 22/Dec/2007

MesajTrimis: Mie Ian 09, 2008 4:05 pm    Titlul subiectului: akum am alta intrebare... Raspunde cu citat (quote)

da a fost cam ciudat...in fine am trecut de perioada de vindecare..sau cel putin asea sper..au trecut kam 3 sapt...dar sub limba....imprejurul tijei s-a format ca un cerc alb si e tare...kateodata ma doare..cateodata nu...nu cred sa fie puroi...nu jtyu ce ar putea fi...e normal...asa trebuie sa fie sau..?..nu stiu ce sa fac...sa scot cercelul?Sad parka nu as vrea...help pls
Sus
cadaver_depravity

Data inscrierii: 10/Noi/2008

MesajTrimis: Lun Noi 10, 2008 1:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am auzit k e din cauza mancarii. trebuie doar sa cureti pirsul.
Sus
metin0l

Data inscrierii: 07/Mai/2009

MesajTrimis: Joi Mai 07, 2009 3:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aceasi problema o am si eu, sub limba in jurul piercingului e ceva umflat si alb, uneori ma doare de-mi vine sa l scot..alteori nu am probleme, ce se poate face ?
Sus
cadaver_depravity

Data inscrierii: 10/Noi/2008

MesajTrimis: Vin Mai 08, 2009 6:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mai mi se mai intampla si mie sa ma doara gaura de sub limba, insa ceea ce numiti voi umflat, cred k e doar "pielea" intinsa de la cum ai largit gaura cu pierceul, si care se inflameaza usor din cauza k nu e curat pierceul...am intrebat si alti prieteni, si asa patesc si ei
Sus
simmo

Data inscrierii: 25/Oct/2009

MesajTrimis: Dum Oct 25, 2009 8:45 pm    Titlul subiectului: ajutoor: Raspunde cu citat (quote)

Sad sal..
am si eu nevoie de un raspuns la o intrebare...:
deci mi am pus pierce in limba ieri...
si ce ma deranjeaza cel mai tare este k nu mai simt gustul dulce ..e normal?o sa treaca?:-s

in cat timp...?
pls rasp
mz:( Question Embarassed
Sus
simmo

Data inscrierii: 25/Oct/2009

MesajTrimis: Joi Oct 29, 2009 3:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sal..eu mi am pus pierce acuma 5 zile...si s a mai dezumflat limba...la inceput nu simteam deloc gustul dulce..acuma da. dar problema e ca parca nu simt gusturile la fel de ''tari''ca inainte..asa mi se pare...nujt e normal? o sa treaca?
si am limba alba si s a format o gaura acolo langa biluta de sus...se va face roz inapoi limba si gaura aia dispare...???
pls rasp...k nujt ce sa fac..sa l scot...sa nu...
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community