FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Infectie cu un potential puroi

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Scissorsandpidgeons

Data inscrierii: 17/Ian/2008

MesajTrimis: Joi Ian 17, 2008 8:52 pm    Titlul subiectului: Infectie cu un potential puroi Raspunde cu citat (quote)

Mi-am facut piercing in buza inferioara acum 6 saptamani.Cum orasul in care locuiesc e unul nu chiar cunoscut si mic, metoda a fost total nepotrivita:un pistol pt gauri in ureche.
Am avut buza umflata pt 3-4 zile, si-a revenit si totul a fost bine pana acum o saptamana cand am vazut ca pe marginea gaurii(in exterior) a aparut sub piele o substanta alba.Speram sa fie doar acnee, dar persista.Am folosit ihtiol(o crema care aduna puroiul si intr-un sfarsit il elimina) si apoi spray cu antibiotic.
Inca pot vorbi cu zambetul pe buze despre asta,dar chiar as vrea sa stiu daca ce fac e bine sau nu si sa ma ajutati cu sfaturi.
Multumesc anticipat.
Thumbs up!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
attila- bizzzart tattoo

Data inscrierii: 06/Mai/2006

MesajTrimis: Vin Ian 18, 2008 10:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...ii bine si trece dupa o vreme ! spor!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
rappa_kiddo

Data inscrierii: 12/Ian/2008

MesajTrimis: Mie Ian 30, 2008 4:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

puteai sa folosesti un ac steril..cum sunt acelea de flexura(diferite marimi)...sunt mai igienice..si ai si siguranta ca nu se infecteaza..(cel putin nu din cauza acului)...pistolul nu se poate dezinfecta,si e cam riscant...oricum..sa il portsi sanatos si sa il ingrijesti..bafta Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in buze si limba Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community