FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Doare!?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in sfarcuri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Roberta

Data inscrierii: 23/Sep/2005

MesajTrimis: Sam Sep 24, 2005 6:30 am    Titlul subiectului: Doare!? Raspunde cu citat (quote)

Bai da toata lumea intreaba.... dc nimeni nu intreaba daca doare...ca creca asta doare rau detot...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mara
Vizitator

MesajTrimis: Joi Sep 14, 2006 12:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In urma cu 2 zile si-a pus si prietenul meu pierce in sfarc... Ei bine, doare! Si doare tare... Aici e vorba de prietenul meu care mai are o gramada de pierece-uri, inclusiv in zona intima si dintre toate asta l-a durut cel mai tare. Daca merita... nu stiu... el a renuntat la ideea de a isi mai pune unul si in sfarcul drept...
Sus
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Joi Sep 14, 2006 10:38 am    Titlul subiectului: Hi ! Raspunde cu citat (quote)

Salut,nu stiu ce sa zic,eu am bagat foarte multe piercinguri in sfarc si....cu durerea ....nu pre e adevarat folosesc spray de gheatza,ceea ce il recomand si la prietenul tau!
ladydeeaa

Data inscrierii: 21/Oct/2006

MesajTrimis: Sam Oct 21, 2006 11:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu am in ambele sfarcuri si nu m-a durut, doar ca n-am avut suficienta grija in zilele imediat urmatoare ( Mr. Green stiti voi, fara maini si alte zemuri, ale voastre sau ale altora!!!) si s-au infectat.
abia aia a durut, si nici asa prea mult ca am fost constiincioasa si am folosit pastilele si unsorile de tratament si dupa aia am pus embargou pe ele 3 luni, pana la deplina vindecare...

deci... NU doare, parol!
Sus
tatua102388

Data inscrierii: 30/Ian/2007

MesajTrimis: Sam Feb 03, 2007 9:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu va ganditi totusi ca... si modificarile astea corporale trebuie sa aiba o limita? Piercing in sfarcuri... don`t know... Nu va ganditzi ca peste vreo n`shpe mii de ani poate o sa aveti, totusi, vreun bebe? (ma gandesc la... fete) In fine, fiecare cu placerea lui... si fiecare cu motivele lui... Eu niciodata nu mi-as pune vreun pierce doar ca sa excit vreun tip... Pierce`urile sunt ceva... care iti apartin in exclusivitate. E pielea ta, e corpul tau...
Hmz... pt placere? Nush... sunt o gramada de metode mai placute...

Asa vad deocamdata aspectul asta cu piercingul in sfarcuri... Totusi... exista lucruri pe care nu pot sa le inteleg efectiv. Nu am nimic cu chestia asta, totusi... lamuriti-ma si pe mine... CARE sunt motivele pt care v-ati facut/ sau vrei sa va faceti piercinguri in sfarcuri.

mersi anticipat pt raspunsuri.
Sus
elfzu

Data inscrierii: 23/Oct/2008

MesajTrimis: Joi Oct 23, 2008 8:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai de ce nu ti-ai pune pierce in sfarc daca iti place? Nu vad care e diferenta dintre un pierce in sfarc si unu din limba d exemplu... Ok ai si tu dreptate la faza cu alaptatu' da' ma rog, pt mine nici nu s-a pus problema pt ca nu suport copiii si nici n-am de gand sa am vreunul. In plus sunt si femei carora pierceu din sfarc nu le afecteaza abilitatea de a alapta (mama cum suna Laughing )... Din punctu' meu de vedere ar trebui sa invatati sa acceptati oamenii asa cum sunt pt ca nu-i definesc gusturile ci personalitatea, daca intelegi ce vreau sa spun Wink
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
imature

Data inscrierii: 14/Feb/2009

MesajTrimis: Joi Iun 11, 2009 6:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

doare cand il faci:)).dupa nu mai doare.il am de 3 zile.lam facut singura.lam ingrijit.acum nu mai secreta nimic il pot misca si nu doare.cand bagi acul e infiorator.e cea mai groaznica durere ever.[mentionez ca lam facut faza gheata anestezic local sau chestii de genu:|].dar a meritat:D
Sus
Pufi_Letal

Data inscrierii: 04/Iun/2009

MesajTrimis: Lun Iul 13, 2009 9:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vreau si eu pierce in sfarc...da vreau sa il fac singura...imi poate da cineva niste sfaturi?
Sus
rocktheusa

Data inscrierii: 14/Aug/2009

MesajTrimis: Dum Aug 30, 2009 5:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

de durut nu doare ca miam facu i sfarcu drept si nu ma durut si si gagikmea in ambele sfarcuri si nici pe ea na duruto
Sus
sascha

Data inscrierii: 03/Noi/2007

MesajTrimis: Mie Sep 09, 2009 1:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am in ambele sfarcuri, m-au durut cumplit. si dupa aia m-au usturat.
Sus
Pufi_Letal

Data inscrierii: 04/Iun/2009

MesajTrimis: Mar Dec 22, 2009 9:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eh...mi-am facut...nu a durut prea tare, a fost chiar ok....nici acum dupa o zi nu ma dor, doar ca sunt foarte sensibile si trebuie sa port sutien/bustiera sa nu se frece Laughing
Sus
imature

Data inscrierii: 14/Feb/2009

MesajTrimis: Mar Iun 22, 2010 7:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

e atat de simplu mai:)).miam facut singura.in fiecare.mia trecut in 3 zile.nu m-a durut deloc.dar absolut deloc..doar cu intepatura nu mam inteles..dar odata pus a fost floare la ureche.e prea mare stresul si va agitati prea mult.azi leam scos:)).aveam un pitip pe creier cu agatatul de haine:-@.dar maine le fac din nou:D.la mai multi sfarci gauriti!
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in sfarcuri Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community