FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
piercing in cartilaj....cu probleme

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in ureche
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
baiba

Data inscrierii: 10/Noi/2006

MesajTrimis: Vin Noi 10, 2006 8:05 pm    Titlul subiectului: piercing in cartilaj....cu probleme Raspunde cu citat (quote)

hello-hello!

Vreau sa va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi pt ca am intrat deja in panica...... Am un piercing in cartilajul urechii, in "omulet" de vreo 3 luni. Daca la inceput parea ok, de vreo luna am "buba" la el...la inceput a fost pe interior, apoi s-a pozitionat in exterior. Este ca o crescatura...ca o bubita. O curat dimineata si seara cu apa oxigenata, am pus tetraciclina, propolis....si nici o ameliorare. Piercingul este din titan, a fost facut la un salon specializat in Spania, tipul avea manusi chirugicale, totul a fost desfacut in fata mea...deci nu ar fi motive de ingrijorare din acest pct de vedere. Uneori ma doare locul. Este inestetic. Nu as vrea sa-l dau jos pt ca mi l-am dorit f mult si nu vreau sa se inchida gaura. Faza e ca in Bv nu am gasit pe nimeni care sa-mi ofere o solutie sau macar un sfat...ce sa fac sa imi treaca?

Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Aislinn

Data inscrierii: 30/Aug/2006

MesajTrimis: Joi Noi 16, 2006 8:30 pm    Titlul subiectului: Re: piercing in cartilaj....cu probleme Raspunde cu citat (quote)

baiba a scris:
hello-hello!

Vreau sa va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi pt ca am intrat deja in panica...... Am un piercing in cartilajul urechii, in "omulet" de vreo 3 luni. Daca la inceput parea ok, de vreo luna am "buba" la el...la inceput a fost pe interior, apoi s-a pozitionat in exterior. Este ca o crescatura...ca o bubita. O curat dimineata si seara cu apa oxigenata, am pus tetraciclina, propolis....si nici o ameliorare. Piercingul este din titan, a fost facut la un salon specializat in Spania, tipul avea manusi chirugicale, totul a fost desfacut in fata mea...deci nu ar fi motive de ingrijorare din acest pct de vedere. Uneori ma doare locul. Este inestetic. Nu as vrea sa-l dau jos pt ca mi l-am dorit f mult si nu vreau sa se inchida gaura. Faza e ca in Bv nu am gasit pe nimeni care sa-mi ofere o solutie sau macar un sfat...ce sa fac sa imi treaca?

Multumesc

Mie mi-a recomandat Attila sa pun Bepanthen cand am avut probleme cu buricul... si am pus si la cartilas pentru ca se pare ca si eu am avut probleme cu el. Mi s-a mai spus si ca se vindeca mai greu cartilajul decat alte zone si ca trebuie sa am rabdare. Nici acum nu e total vindecat si il am din iunie, dar recunosc ca ma cam joc la el...Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Vin Noi 17, 2006 10:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hmmmCe sa zic,problema asta parca am intalnit o si la mine pe e-mail.Una la mana bephanten recomand la tatuajul proaspat,la piercing eu recomand Betadine UNGUENTs-au Baneocin.Cat de cartilajul tau parerea mea mergi la ce-l mai apropiat salon tattoo&piercing,roaga-i pe baietzi sa-ti dea jos bijuteria sa ti-o curete,eventual sa ti-o resterilize..sa-ti faca o curatire a locului si sa-ti reintroduci bijuteria ,dupa care un tretament iti propun : apa sarata,unguent betadine,apa oxigenata!

Ultima modificare efectuata de catre costi la Mar Noi 21, 2006 12:35 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
baiba

Data inscrierii: 10/Noi/2006

MesajTrimis: Lun Noi 20, 2006 10:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

costi a scris:
hmmmCe sa zic,problema asta parca am intalnit o si la mine pe e-mail.Una la mana bephanten recomand la tatuajul proaspat,la piercing eu recomand Betadine s-au Baneocin.Cat de cartilajul tau parerea mea mergi la ce-l mai apropiat salon tattoo&piercing,roaga-i pe baietzi sa-ti dea jos bijuteria sa ti-o curete,eventual sa ti-o resterilize..sa-ti faca o curatire a locului si sa-ti reintroduci bijuteria ,dupa care un tretament iti propun : apa sarata,unguent betadine,apa oxigenata!

Multumesc mult!
Sus
VEPHAR

Data inscrierii: 04/Iul/2007

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 4:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

se cheama tragus "omuletu"!!!! Wink
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Piercingul in ureche Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community