FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
vrau sa invatz putzin:D
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
farcas valerian

Data inscrierii: 06/Dec/2005

MesajTrimis: Mar Dec 06, 2005 9:42 pm    Titlul subiectului: vrau sa invatz putzin:D Raspunde cu citat (quote)

As vea sa stiu si eu cum pot face umbrele si culorile la un tatuaj cu o masina profesionala(ce tre sa folosesc )si de unde pot procura ce va pigmenti buni?
mersi! celor ce imi vor raspunde Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adi tattoo

Data inscrierii: 22/Noi/2005

MesajTrimis: Vin Dec 09, 2005 12:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salut !!!

poti sa-ti comanzi culori de pe internet !! incearca ( MOM milllennium colorworks ink ).
daca vrei sa inveti sa tatuezi eu cred ca ar trebui sa te inscrii la un curs !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
costi

Data inscrierii: 31/Ian/2006

MesajTrimis: Sam Feb 04, 2006 1:59 pm    Titlul subiectului: daca vrei sa invetzi sa tatuezi............ Raspunde cu citat (quote)

Arrow Arrow Arrow

Ultima modificare efectuata de catre costi la Dum Mai 07, 2006 10:33 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
costi

MesajTrimis: Sam Feb 04, 2006 2:01 pm    Titlul subiectului: ....... Raspunde cu citat (quote)

p.s. de unde esti Veleriane?
Cornel-FashionTattoo

Data inscrierii: 02/Mar/2006

MesajTrimis: Lun Mar 06, 2006 6:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut Valerian. Daca ai nevoie de un sfat poti oricand sa apelezi la noi.
P.S. Si noi facem cursuri de tatuaje la un pret avantajos!!!
Vizitator

MesajTrimis: Lun Mar 06, 2006 9:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut Cornelus!ce cursuri putetzi face voi?cand nici ''artistii''din salonul vostru nu sunt calificati in aceasta meserie!si diploma pe care o dati voi dupa cursul respectiv de cine este recunoscuta?de........nu vreau sa nasc iarasi polemici,dar vad ca din acel salon Fashion Tattoo,duar acel individ Cornel cauta nod in papura,si vrea sa fim de rasul tarii pe acest forum,observ ca au inceput multi sa se joace cu statul roman,si cu legiile lui,fiecare oferind ''GOGOSI''
MERCI MULT CORNELE!
p.s.Eu nu ofer cursuri eftine si nici scumpe,ofer servicii reale,cat despre pretzuri am dat adresa mea de web.pt. ca acolo nu eu imi fac reclama la cursuri ci cel putzin 10!!!!
si pt. detalii vezi pagina :
www.atpr.ro
sau mai vezi cine-i autorizat sa ofere astfel de cursuri in Romania Fantza,Austria ,US.A..daca vrei adresele si nr.de telefon anuntza-ma......
N-am vrut sa par rautacios,sau sa spun una alta de artistii salonului vostru,pe care am spuso si o repet am stima pt. ei,si nu vreau sa ma cert cu ei pt. un tip care nu are habar de ce si cum se ''maninca tatuajul''
dar vad ca nu ai ''stare''.Cele bune!
Sus
tat2-costi

Data inscrierii: 21/Feb/2006

MesajTrimis: Lun Mar 06, 2006 9:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu am fost sus! Exclamation
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vizitator

MesajTrimis: Lun Mar 06, 2006 10:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

L-am vazut pe elevul tau din petrosani ce bine l-ai invatzat (http://www.tattooart.ro/) in absolut toate lucrarile lui se vede amprenta ta de profesor... esti o mare valoare!!! merita banii cursul tau, nu-i mai baga in seama pe cei ce te invidiaza, nu te mai compara cu cei de la Fashion Tattoo - esti cu 10 clase peste ei

...astept sa vedem cum te descurci in "mini-conventie"
Sus
Cornel-FashionTattoo

Data inscrierii: 02/Mar/2006

MesajTrimis: Mar Mar 07, 2006 10:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Draga Costi am observat ca te simti ofensat de prezenta mea pe acest forum si ca nu faci nimic altceva decat sa ma ataci cu diverse comentarii si insulte. Nu ma deranjeaza un comentariu rautatios dar sa nu uitam ca la sfarsitul unui curs de tatuaje in salonul tau elevul nu primeste nici o diploma. Oricum eu recomand tuturor vizitatorilor care intra pe acest forum sa se tatueze doar la saloanele care fac parte din Asociatia Tatuatorilor Profesionisti din Romania. Restul saloanelor din Romania nu sunt autorizate si se joaca cu legea dupa mintea anumitor persoane.Am inceput sa inteleg cata invidie e pe acest forum lucru care ma scarbeste. Pacat!!! Sad
costi

MesajTrimis: Mar Mar 07, 2006 11:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut! Da, la mine dupa absolvire,celui ce face cursul i se elibereza un certificat ce atesta faptul ca a urmat cursurile de tatuaj,dupa care cu acest certificat se prezinta la comisia de examinare ,care este formata din cel putzin 4 artisti tatuatori,iar daca face dovada ca este pregatit,va obtine o diploma de tatuator recunoscuta de Ministerul Invatamantului,si ea arata cam asa: http://www.costi-tattos.cabanova.ro/assets/download/Tattoo_Diploma.jpg
Nu stiu cine a cautat cearta,dar eu unul nu !
Si in primul rand pe mine ma obosesc toate aceste lucruri inutile....
am vorbit cu tine asta-noapte si chiar mi-a placut ca am putut dialoga,si nu uita, eu chiar am vorbit serios,sper ca si tu .Si in acest fel poate reusim sa facem ceva! Exclamation
Cele Bune!

Ultima modificare efectuata de catre costi la Vin Mar 31, 2006 1:09 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
adi tattoo

Data inscrierii: 22/Noi/2005

MesajTrimis: Mar Mar 07, 2006 10:40 pm    Titlul subiectului: adi tattoo Raspunde cu citat (quote)

tra la la la Shocked
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Calin

Data inscrierii: 13/Apr/2006

MesajTrimis: Joi Apr 13, 2006 12:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut!
va rog sa imi spune-ti dece aparatul meu face scantei la surubul de contact cand atinge puntea de contact.(eu stiu ca distanta intre punte si surub ar trebui sa fie de 1-1,5 mm dar daca nu se atinge nu functioneaza, iar atunci cand se atinge face scantei albastre si bobinele se incalzesc foarte tare)
va multumesc anticipat!!!
runin

Data inscrierii: 17/Ian/2006

MesajTrimis: Joi Apr 13, 2006 3:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru ca ai voltaj prea mare si pentru ca tre sa skimbi condensatorul cu unul bun. Posteaza niste lucrari sa vad daca merita sa iti dau sfaturi.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
tattoo sfinx

Data inscrierii: 28/Feb/2006

MesajTrimis: Joi Apr 13, 2006 5:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru Calin,
Incearca sa iei sfaturi de la oameni care lucreaza cu aparatura profesionala, care au cate 5-6 tatuaje pe zi, care au o vechime, care stie ....etc. In primul rand intreaba la unul din saloane, care sunt inregistrate pe site. Tattoos Costi, Fashion Tattoo, adi tattoo si mai sunt cateva ... In primul rand nu ai spus ce fel de aparat ai si nici ce fel de transformator, daca este nou sau folosit, pentru ca s-ar putea sa nu bata la ceea ce ill folosesti. Aparatele sunt de mai multe feluri.
D.F.
runin

Data inscrierii: 17/Ian/2006

MesajTrimis: Joi Apr 13, 2006 5:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tocmai, ca stiu, de aia am raspuns, sa stau in banca mea? Ce e gresit la raspunsul meu? Sti la cine ma refer, ala care esti din Dolj, Craiova.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Diverse Ora este GMT
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community