FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Pierce in limba...

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Experiente piercing
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ScarTissue

Data inscrierii: 26/Dec/2006

MesajTrimis: Mar Dec 26, 2006 12:36 pm    Titlul subiectului: Pierce in limba... Raspunde cu citat (quote)

Recunosc, mi-a fost ingrozitor de frica... Am mers la salon, am aratat buletinul si m-am asezat pe scaunul de tortura. Anestezicul folosit a fost sub forma de spray, mi-a amortit limba, am simtit acul cand a intrat in limba si apoi cand a iesit dar NU A FOST ABSOLUT DELOC DUREROS. A montat bijuteria, a insurubat-o bine si asta a fost... Nu am avut mari dificultati in vorbire si nici nu s-a umflat foarte tare. La inceput aveam mereu senzatia ca o sa inghit bijuteria (mai ales cand mancam) sau imi venea sa o scuip. Dupa 2 saptamani nu mai ai nici o treaba, te-ai obisnuit, nu te doare, nu te deranjeaza, nu te incomodeaza...
kreepy_child

Data inscrierii: 23/Ian/2007

MesajTrimis: Mar Ian 23, 2007 12:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Frica mi-a fost si mie dar in schimb nu ma impiedicat asta .. imi doream foarte mult .. timp de 45 de minute s-a chinuit un prieten sa se apropie de mn cu acul Very Happy iar apoi am descoperit k prin minune k tija nu intra in ac ... am indurat destul de mult avand in vedere k eram cu acul in limba si tipam k ma doare ... apoi sa stau sa scoata acul incet si sa bage tija ceea ce a fost foarte dureros... oricum acum e ok am cam o saptamana de cand mi l-am dat si sa mai vindecat pot sa mananc normal nu ma deranjeaza la aproximativ nimic dar inca traiesc cu impresia k o sal inghit sau k il mestec Very Happy .. anyway mai vreau sami dau in spranceana si in buza si sami fac un tatuaj dar asta in vara Very Happy anyway merita sa induri si ce-am indurat eo... sunt chiar multumita de ce a ieshit .... [/quote]
octavian

Data inscrierii: 06/Mar/2008

MesajTrimis: Sam Mar 08, 2008 3:30 pm    Titlul subiectului: Experiente piercing Raspunde cu citat (quote)

kreepy_child ... ar trebui sa il informezi p prietenul tau ca pierceurile se pun cu Branule care nu sunt asa de costisitoare si se gasesc in orice farmacie ... si ca se intruce acul cu tot cu "tija" aia de plastic ... si apoi se scoate acul astfel ramanand unde sa pui pierceul Wink Branulele au mai multe taisuri la varf (daca te uiti cu atentie se observa) care au menirea sa taie carnea spre deosebire de ce a facut prietenul tau care a fortat cu pierceul provocand astfel si o sangerare abundenta Wink Sfatul meu ... fa`i la cineva care stie .Bafta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Enti

Data inscrierii: 16/Aug/2008

MesajTrimis: Mar Aug 19, 2008 7:22 am    Titlul subiectului: Re: Experiente piercing Raspunde cu citat (quote)

octavian a scris:
kreepy_child ... ar trebui sa il informezi p prietenul tau ca pierceurile se pun cu Branule care nu sunt asa de costisitoare si se gasesc in orice farmacie ... si ca se intruce acul cu tot cu "tija" aia de plastic ... si apoi se scoate acul astfel ramanand unde sa pui pierceul Wink Branulele au mai multe taisuri la varf (daca te uiti cu atentie se observa) care au menirea sa taie carnea spre deosebire de ce a facut prietenul tau care a fortat cu pierceul provocand astfel si o sangerare abundenta Wink Sfatul meu ... fa`i la cineva care stie .Bafta

exista totusi o posibilitate sa fi luat un pierce prea gros Smile si sa nu incapa in plasticul de la branula Smile .... Smile am patit si eu Smile
miam dat de 3 ori gaura in limba singur pana cand m-am decis sa iau un pierce cu tija mai subtire si a 4a oara a mers Smile l-am facut fara anestezic si nu prea m-a durut Smile Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
pancake

Data inscrierii: 28/Apr/2009

MesajTrimis: Mar Apr 28, 2009 3:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu n-am avut probleme cand mi l-am facut, decat in primele 3-4 zile.dar acum, dupa o luna, mi a aparut chiar langa gaura, sub limba o bucata de carne:| nu e umflatura...si nush ce sa fac...da ti mi si mie un sfat, pls:-s am baut lapte..stiu ca nu e voie, sa fie asta cauza?Confused Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
salonta

Data inscrierii: 01/Iul/2008

MesajTrimis: Joi Mai 14, 2009 4:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bucata de carne.,..suna nasol... m-ai asteapta puitin ca poate e umflat...si daca nu dispare in 2 sapt zik sa mergi la un medic sa ii ceri parerea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bebeloshaaa

Data inscrierii: 23/Iun/2009

MesajTrimis: Mar Iun 23, 2009 7:23 am    Titlul subiectului: mda.. Raspunde cu citat (quote)

deci....da....am piercing de 2 zile...cand mi l'am facut...mi'a fost foarte frica..dar mi l'a facut o fata care lucra foarte usor!! vreau sa va spun celor care doresc piercing in limba ..ca nu doare ..doar cand iti baga branula in limba si infileteaza piercingul! dupa pe mine nu m'a durut absolut delok! numai ca mno...mananc supa cu paiul...si oricum..foarte important e sa nu va jukatzi cu el prima saptamana...si dupa fiecare masa sa va clatitzi ori cu apa potabila..ori cu apa de gura!
lapte sa nu beti deloc...oua..fructe...bauturi carbogazoase...
e mai greutz...
da sincer...merita!:X

dar vreau sa intreb si eu cv...
daca e a2a zi...cat timp mai mananc supa?Sad(
pls cn stie sa ma ajute si pe mn:X!
tnx:X
Sus
Pufi_Letal

Data inscrierii: 04/Iun/2009

MesajTrimis: Mar Iun 23, 2009 7:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu ieri mi-am facut pierce in limba la salon....fara anestezie....nu a durut deloc....dor m-a usturat cand s-a chinuit ala sa scoata plasticul de la branula...am vorbit normal si ieri si azi...ai mei nici nu banuiesc desi am stat tot timpul cu ai aproape si am vorbit...de mancat mananc normal da mai cu grija asa.....ma cam jeneaza bila de jos ca loveste in gingie, oare rezolv daca schimb tija sau bila?
Sus
carnivalchords

Data inscrierii: 12/Iun/2010

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 11:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am in jur de 5-6 zile de cand mi-am facut pierce in limba si...am mancat din prima zi fara nici o problema.mi-a fost foarte frica but s-a meritat.nu doare si nu e periculos atata timp cat persoana care il face stie despre ce e vorba.multa bafta celor care vreti sa va faci,se merita;)
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Experiente piercing Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community