FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare   ProfilProfil Mesaje privateMesaje private  AutentificareAutentificare  
Exista vreun risc?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale bodypiercing
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
MasterX
Vizitator

MesajTrimis: Joi Mar 09, 2006 8:59 am    Titlul subiectului: Exista vreun risc? Raspunde cu citat (quote)

Salut. Eu vreau sa incerc ceva, dar nu siu sigur daca e sigur Smile). Vreau sa ma "vopsesc" complet cu latex, parca asa se numeste vopseaua pentru corp, nu? Dar vreau sa fiu complet acoperit, bine, fara zona genitala, dar in rest tot, cap, urechi ... tot. Exista vreun risc major, ceva probleme de sanatatate, ca nu mai respira corpul prin piele... si chestii inastea, mi se poate intampla ceva?
Sus
tattoo sfinx

Data inscrierii: 28/Feb/2006

MesajTrimis: Joi Mar 09, 2006 9:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna MasterX,
In primul rand ai grija ca latexul este un fel silicon. Exista mai multe feluri de latex (citeste prospectul). Inainte de a te "umple" cu el fa un teste de alergie. Ia o picatura si pute-o pe piele in zona inferioara a bratului. daca dupa 5-10 min. in jurul acelei picaturi nu se inroseste pielea il poti folosi. Daca se inroseste renunta pentru ca esti alergic. Poti sa il tii pe tine dar nu o periaoda care sa depasesca 2 ore. Nu astupa caile respiratorii, celelalte 2 gauri Smile iar zona ochilor nu se va da cu latex. Sa ne trimiti o fotografie.... Succes.
Cu respect,
Dan F.
MasterX
Vizitator

MesajTrimis: Vin Mar 17, 2006 8:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Very Happy Misto raspunsu, imi plce Wink! dar, daca exista mai multe feluri de latex, este posibil daca esti alergic la unu sa nu fii la altul?
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului BodyDesign.ro -> Generale bodypiercing Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Sustinut de: Romanian phpBB online community